سان تک [ SUNTECH ]

شرکت SUNTECH در سپتامبر سال 2001 تاسیس گردید و تا امروز بیش از 22 گیگاوات پنل خورشیدی در بیش از صد کشور جهان به فروش رسانده است.
به عنوان تولید کننده پیشرو در صنعت فتوولتاییک، شرکت SUNTECH در تولید انواع سلول های خورشیدی ماژول های سیلیکونی کریستالی تخصص دارد و با صرف وقت و هزینه در بالابردن سطح تکنولوژی کارخانه خود و همچنین بها دادن به واحد تحقیق و توسعه (R&D) تمام تلاش خود را برای ارایه محصولاتی با بالاترین استانداردهای روز دنیا به مشتریانشان در سراسر جهان می نمایند.
هدف SUNTECH تبدیل شدن به معتبرترین شرکت فعال در زمینه تولید پنل های خورشیدی در دنیا به اتکا بر نوآوری در تکنولوژی و بهره وری در مدیریت است.

شرکت Suntech Power در سال 2008 به عنوان شرکت سال توسعه انرژی خورشیدی Frost & Sullivan شناخته شد. مری جان (Mary John) تحلیلگر تحقیقاتی Frost & Sullivan در مورد این انتخاب گفت: «موفقیت پیشگامانه این شرکت در زمینه توسعه سیستم های فتوولتاییک یکپارچه (BIPV) مقرون به صرفه، سفارشی و کارآمد، سلول های PV کریستالی و ماژول های تبدیل انرژی خورشیدی به برق بسیار ستودنی است. فعالیت آنها بسیار فراتر از برآورده کردن نیازهای انرژی جهان حتی با مقایسه با پیش بینی های بلند پروازانه آنان است؛ در ضمن مشتریان بسیار راضی این شرکت گواهی می دهند که سیستم های BIPV و سایر محصولات پر بازده این شرکت، کاملاً نیازهای آنها را برطرف می کنند».

شرکت Suntech Power در کشورهای چین، استرالیا، ایالات متحده، سوئیس، اسپانیا، ایتالیا، آلمان، ژاپن و دبی دارای دفاتر نمایندگی است؛ در ضمن این شرکت دارای امکانات تولیدی در ووشی، لوئویانگ، چینگهای، شانگهای، آلمان، ژاپن و کارخانه گودیر (Goodyear) آریزونا است.
شرکت Suntech Power، ماژول های خورشیدی بسیاری از نیروگاه ها و سیستم های خورشیدی در سراسر جهان را تامین یا نصب کرده است.

برخی از ویژگی های پنل های خورشیدی SUNTECH

 • طراحی مدرن صفحات خورشیدی شرکت SUNTECH به گونه ایست که باعث می گردد آب حاصل از برف و باران در هر زاویه و شیبی که نصب شده باشد تخلیه گردد.

 • استفاده از شیشه باریک، سبک وزن، مقاوم و بادوام در ساخت پنل های این شرکت دلیل کیفیت بالای پنل های SUNTECH می باشد.

 • تاییدیه های فنی شرکت SUNTECH منطبق با بالاترین استانداردهای آزمایشکاه های تست اروپا و امریکاست.

 • طبق رده بندی سال 2019 پنل SUNTECH در مقام هشتم تولید کنندگان برتر پنل خورشیدی در سطح دنیا قرار دارد.

سان تک [ SUNTECH ]

دکتر شی ژنگرانگ Shi Zhengrong (متولد 1963) موسس شرکت Suntech Power است؛ وی تا پایان سال 2013 رئیس و مدیر اجرایی آن شرکت نیز بوده است.
او فارغ التحصیل دانشکده مهندسی انرژی فتوولتاییک و تجدیدپذیر دانشگاه نیو ساوت ولز (UNSW) است. دکتر شی در این دانشگاه زیر نظر پروفسور مارتین گرین تحصیل کرد و با استوارت ونهام آشنا شد؛ کسیکه بعدها مدیر ارشد فناوری شرکت Suntech شد.
دکتر شی در سال 2007 به عنوان یکی از قهرمانان زیست محیطی مجله تایم لقب گرفت و جایگاه اولین «میلیاردر سبز» جهان را به خود اختصاص داد. وی در ژانویه 2010 به عنوان نامزد نهایی جایزه Zayed Future Energy Prize مورد تقدیر قرار گرفت. در ضمن دکتر شی توانست به عنوان استاد مدعو در دانشگاه UNSW منصوب شود.

برخی از واحدهای نصب و راه اندازی شده توسط این شرکت عبارتند از:

 • دفتر مرکزی شرکت Clif Bar
 • مقر اصلی شرکت تئاتر سیدنی موسوم به Wharf (سیدنی، استرالیا)
 • نیروگاه آلاموسا = Alamosa (کلرادو، ایالات متحده آمریکا)
 • دانشگاه ایالتی آریزونا (آریزونا، ایالات متحده)
 • استادیوم ملی پکن (پکن، چین)
 • نیروگاه Elecnor (تروخیو، اسپانیا)
 • مزرعه خورشیدی شهر مصدر = Masdar City (ابوظبی، امارات متحده عربی)
 • پایگاه نیروی هوایی نلیس = Nellis (نوادا، ایالات متحده آمریکا)
 • نمایشگاه 2010 شانگهای (شانگهای چین)
 • شعبه Suntech Energy Solutions این شرکت، نصب نیروگاه خورشیدی 1.6 مگاواتی گوگل را در ژوئن 2007 به پایان رساند.

 

محصولات سان تک [ SUNETECH ]

پنل های Andalay AC Solar PV این شرکت توانستند به دلیل نوآوری هایی که باعث افزایش سهولت نصب و استفاده از آنها شده بود، عنوان درخشان ترین محصولات MSN را دریافت کنند. شرکت Suntech Power یکی از اصلی ترین تولید کنندگان اجزای Andalay Solar Panel است؛ این پنل ها توسط شرکت Akeena Solar (AKNS) به فروش می رسند.
ماژول های مونو و پلی 60 و 72 سلولی Suntech تولید شده از به روزترین تکنولوژی روز دنیا و با استفاده از سلول های C-Si با راندمان بالا و عملکرد فوق العاده درمحیط های با نور ناکافی، بهترین عملکرد را فراهم می کنند. این ماژول ها می توانند فشارهای منفی تا 3800 پاسکال و فشارهای مثبت تا 5400 پاسکال را با طراحی جدید قاب 40 میلیمتری تحمل نمایند.
گفتنی است، شرکت دادمان یزد پنل های 72 سلولی شرکت Suntech را در ظرفیت های مختلف (315- 320- 325- 330 و335 وات) ارائه می کند.

پنل خورشیدی ۳۱۵ واتی

مشخصات پنل 315 وات
سلول خورشیدی سیلیکون پلی کریستالین
راندمان 16.2 درصد
تعداد سول 72
اندازه ۱۹۶۰x۹۹۲x۴۰ میلی متر
وزن 22.1 کیلوگرم
تحمل دمایی (بهینه) 40- تا 85+ سانتیگراد
دیتاشیت محصول

پنل خورشیدی ۳۲۰ واتی

مشخصات پنل 320 وات
سلول خورشیدی سیلیکون پلی کریستالین
راندمان 16.5 درصد
تعداد سول 72
اندازه ۱۹۶۰x۹۹۲x۴۰ میلی متر
وزن 22.1 کیلوگرم
تحمل دمایی (بهینه) 40- تا 85+ سانتیگراد
دیتاشیت محصول

پنل خورشیدی ۳۲۵ واتی

مشخصات پنل 325 وات
سلول خورشیدی سیلیکون پلی کریستالین
راندمان 16.7 درصد
تعداد سول 72
اندازه ۱۹۶۰x۹۹۲x۴۰ میلی متر
وزن 22.1 کیلوگرم
تحمل دمایی (بهینه) 40- تا 85+ سانتیگراد
دیتاشیت محصول

پنل خورشیدی ۳۳۰ واتی

مشخصات پنل 330 وات
سلول خورشیدی سیلیکون پلی کریستالین
راندمان 17 درصد
تعداد سول 72
اندازه ۱۹۶۰x۹۹۲x۴۰ میلی متر
وزن 22.1 کیلوگرم
تحمل دمایی (بهینه) 40- تا 85+ سانتیگراد
دیتاشیت محصول

پنل خورشیدی ۳۳۵ واتی

مشخصات پنل 335 وات
سلول خورشیدی سیلیکون پلی کریستالین
راندمان 17 درصد
تعداد سول 72
اندازه ۱۹۶۰x۹۹۲x۴۰ میلی متر
وزن 22.1 کیلوگرم
تحمل دمایی (بهینه) 40- تا 85+ سانتیگراد
دیتاشیت محصول

تازه ترین اخبار، رویدادها و مقالات سان تک را از اینجا دنبال کنید …

بانک جهانی و پتانسیل تولید برق خورشیدی در کشورهای مختلف

پتانسیل تولید برق از منابع فتوولتائیک خورشیدی در اکثر کشورها آنقدر است که بتواند کل تقاضای فعلی برق آنها را تامین کند. برای سیاست گذاران و سرمایه گذاران معمولاً این سوال مطرح است که آیا پتانسیل PV در یک کشور یا منطقه خاص آنقدر خوب است که بتواند از آن نهایت استفاده را کرد؟ و اگر چنین است، این پتانسیل در چه مقیاسی است؟ تاکنون ارزیابی جهانی و بررسی کاملی  از پتانسیل PV در سطح کشورها وجود نداشته است. در ...

انرژی خورشیدی عامل صرفه جویی گسترده در مصرف آب

جامعه ملل همواره بر اهمیت آب شیرین تاکید کرده و از مدیریت پایدار منابع آب شیرین حمایت می کنند. تجربه خشکسالی های اخیر در مناطقی مانند غرب آمریکا، شاخ آفریقا، روسیه، چین و استرالیا به خوبی این واقعیت را نشان دادند که بشر به سرعت از منابع آب شیرین استفاده می کند و وقتی دیگر آبی برای استفاده باقی نماند؛ آنها هم از بین می روند. در واقع انسان ها هر روز یکی از بزرگترین منابع حیاتی خود را در ...

“پیک ‌زدایی” برق شهرك‌هاي صنعتي در فصول گرم سال با تولید برق پاک خورشيدي

مدیر کارگروه "نیروگاه‌های خورشیدی در شهرک‌های صنعتی" انجمن سازندگان و تأمین کنندگان کالا و خدمات انرژی‌های تجدید پذیر اعلام كرد: امكان نصب ۱۲۰۰ مگاوات نیروگاه خورشیدی کوچک مقیاس بر روی سقف سوله‌هاي شهرك‌هاي صنعتي کشور/ "پیک ‌زدایی" برق شهرك‌هاي صنعتي در فصول گرم سال با تولید برق پاک خورشيدي علیرضا داد گفت: شهرک‌های صنعتی امکان نصب حدود ۱۲۰۰ مگاوات نیروگاه‌ خورشیدی بر روی سقف سوله‌های صنعتی را دارند و در صورت تحقق این امر، بازی "بردـ برد - برد" ...

هم اکنون با کارشناسان متخصص و کارآزموده ما در تماس باشید!

مشاوره رایگان
Go to Top