مهم ترین اصل از پنل های خورشیدی، بخش یک نیروگاه خورشیدی است که انرژی تابشی خورشید را به جریان الکتریسیته تبدیل میکند. انرژی الکتریکی خورشیدی از طریق تولیدات این کارخانه قابل تامین خواهد بود. این در حالی می باشد که روند به کارگیری انرژی تجدید پذیر خورشیدی در کشور با توجه به مزایای زیست محیطی و اقتصادی چند سالی است روبه افزایش میباشد. لازم است بدانید که هزینه تولید برق خورشیدی وابسته به توان نیروگاه است. استفاده از انرژی پاک در سراسر جهان به طور افزونی در حال رشد میباشد. کارخانه تولید پنل خورشیدی یکی از اصلی ترین و مهم ترین سیستم برای نیاز مصرف کنندگان بوده و امروزه به عنوان سیستم برقی خورشیدی کاملا مناسب در جهت تولید الکتریسیته استفاده میشود و توسط یک باتری این انرژی برای مصارف خانگی و صنعتی نگهداری و مورد استفاده قرار می گیرد. اساسی ترین راه حل برای راه اندازی پنل خورشیدی، منطقه ای میباشد که پنل های خورشیدی در آنجا نصب شوند و باید در محیطی که در آنجا آفتاب بیشتری تابیده میشود قرار گیرد. و هم چنین برای فرا گرفتن انرژی مورد نیاز برای تولید برق باید به طور موازی به سمت جنوب متمایل باشد. گزینه های متفاوتی در مورد نوع پنل خورشیدی و برند آن وجود دارد . نوع پنل خوشیدی مصرف کنندگان بستگی به شرایط محیطی ، بودجه و کارایی دارد.

آیا پنل های خورشیدی می توانند یک کارخانه را تأمین کنند؟

استفاده از پنل های خورشیدی برای کارخانه ها
همانطور که بیشتر تولید کارخانه در طول روز اتفاق می افتد ، پنل های خورشیدی برای کارخانه ها همزمان با مشاغل شما در اوج کار می کنند. پنل های خورشیدی برای کارخانه ها متنوع هستند و قادر به نصب در تعدادی تنظیمات هستند. برای ساخت پنل خورشیدی می توانید به محض چند هفته و تا زمانی که نیمی از سال باشد ، به کار خود ادامه دهید. متوسط مدت زمانی که اکثر مردم می توانند از امضای قرارداد تا زمان اجرای انرژی خورشیدی انتظار داشته باشند. تقریباً سه ماه است.

سِل های خورشیدی چگونه ساخته میشوند؟

پنل های خورشیدی تک کریستالی از یک سیلیکون بزرگ تولید می شوند و در قالب های ویفر سیلیکونی تولید می شوند. فرآیند ساخت شامل برش ویفرهای سیلیکونی است که می توان آن را روی یک صفحه خورشیدی قرار میگیرند. سلولهای سیلیکونی تک کریستالی از سلولهای خورشیدی پلی کریستالی یا آمورف بسیار کارآمد هستند. تولید ویفرهای تک قطبی منفرد کار بیشتری دارد و به تبع آن ، تولید آنها نسبت به سلولهای پلی کریستالی نیز گرانتر است. سلولهای مونوكریستالی زیبایی زیبایی سیاه دارند.

مواد اولیه پنل های خورشیدی چیست؟

مؤلفه اصلی یک سلول خورشیدی سیلیکون خالص است که در حالت طبیعی آن خالص نیست. برای ساخت سلول های خورشیدی ، مواد اولیه، دی اکسید، سیلیکون از سنگ کوارتزیت یا کوارتز خرد شده است که  ابتدا در کوره قوس الکتریکی قرار می گیرند . جایی که یک قوس کربن برای آزاد سازی اکسیژن استفاده می شود. بهترین مواد برای ساخت پنل های خورشیدی تک کریستالی هستند. از آنجایی که از سیلیکون با بالاترین درجه ساخته می شوند بالاترین میزان کارایی را دارند. میزان راندمان پنل های خورشیدی تک قطبی معمولاً 15-20٪ است.

برای راه اندازی پنل خورشیدی چه لوازم برقی لازم است؟

برای راه‌اندازی پنل خورشیدی پایدار و قابل انعطاف ، شارژ کنترلر ، باتری و اینورتر برق نیاز دارید. سلولهای خورشیدی پایه و اساس هر سیستم انرژی خورشیدی میباشد. زمانی که یک سیستم پنل خورشیدی را در خانه تنظیم و نصب می کنیم فرآیند 5 مرحله ای به پنل های خورشیدی وجود دارد: سیستم خود را بر اساس نیاز انرژی، طراحی و اندازه گیری کنید. تجهیزات خورشیدی خود را خریداری کنید (پنل های خورشیدی ، اینورترها ، رکاب) قفسه ها یا مونتاژ پنل ها را نصب کنید. پنل های خورشیدی را به تجهیزات رکاب خود وصل کنید. و یک اینورتر خورشیدی نصب کنید. اتصال پنل های خورشیدی به طور مستقیم به یک باتری ممکن است کار کند ، اما ایده خوبی نیست. یک صفحه خورشیدی استاندارد 12 ولت که می تواند برای شارژ مجدد باتری استفاده شود ، در واقع می تواند تقریباً 20 ولت را در آفتاب کامل قرار دهد و ولتاژ بسیار بیشتری نسبت به نیاز باتری میباشد. و هم چنین حتی یک صفحه خورشیدی کوچک ، که مستقیماً به یک باتری کاملا شارژ وصل شده است ، می تواند آن را بیش از حد شارژ کند. لازم است بدانید که پنل های خورشیدی نمی توانند در شب یا در شرایط ابری انرژی ایجاد کنند. اما باتری های قابل شارژ می توانند الکتریسیته را ذخیره کنند. پنل های فتوولتائیک در طول روز باتری را شارژ می کنند و این قدرت را می توان در شب گرفت.

چرا پنل های خورشیدی برای تولید بسیار گران هستند؟

بیشتر سلولهای خورشیدی از سیلیکون ساخته شده اند. همان ماده نیمه هادی که در قلب رایانه ها قرار دارد. تولید این سلول ها گران است زیرا انرژی زیادی را برای تصفیه سیلیکون می گیرد.

آیا تولید پنل های خورشیدی برای محیط زیست مضر است؟

در حالی که صفحات خورشیدی نوعی انرژی تمیز و تجدید پذیر محسوب می شوند ، فرایند تولید باعث تولید گازهای گلخانه ای می شود. علاوه بر این ، برای تولید پنل های خورشیدی ، تولید کنندگان باید مواد شیمیایی سمی را کنترل کنند. با این حال ، پنل های خورشیدی به دلیل تولید برق ، سموم را در جو آشکار نمی کنند.

پنل خورشیدی چگونه ساخته می شود؟

پنل های خورشیدی با یک ماده ضد انعکاس پوشیده شده اند ، بنابراین آنها به راحتی نور خورشید را بازتاب نمی دهند بلکه آن را ضبط می کنند. سپس آنها را درون استات می بندند ، که اغلب از لاستیک یا وینیل ساخته می شود. تابلو داخل یک قاب آلومینیومی قرار گرفته و در زیر یک صفحه شیشه یا پلاستیک مهر و موم شده است تا پنل خورشیدی بسیار مناسبی ایجاد شود.