پروژه نیروگاه خورشیدی یزد پخش

مشخصات فنی پروژه

تجهیزات برند مدل تعداد کشور سازنده
پنل خورشیدی SUNTECH مدل STP320-24/Vfw ۶۴ چین
اینورتر خورشیدی SMA SUNNY TRIPOWER 20000TL ۱ آلمان

درباره پروژه، مراحل و نحوه اجرا

این نیروگاه خورشیدی متصل به شبکه به ظرفیت 20 کیلووات است و کلیه مراحل احداث نیروگاه شامل مشاوره، ارائه طرح توجیهی فنی – اقتصادی، تامین تجهیزات، نصب و راه اندازی توسط شرکت دادمان یزد صورت پذیرفته است. مراحل نصب این نیروگاه در اوایل بهمن سال 98 آغاز شد و در اواسط بهمن ماه به پایان رسید. اجرای این پروژه 12 روز به طول انجامید و پس از بازدید صورت گرفته توسط شرکت توزیع نیروی برق استان یزد و تایید فنی نصب نیروگاه، مجوز نصب کنتور صادر شد.
از نکات مثبت این نیروگاه اجرای پروژه برروی سوله موجود در کارخانه است، زیرا از این طریق علاوه براینکه از فضایی بلااستفاده بهترین بهره‌ برداری صورت گرفته، در هزینه سرمایه گذاری اولیه نیز صرفه جویی شده است. همچنین از زیرساخت های موجود در این فضا مانند سقف سوله و انشعاب برق صنعتی نیز استفاده شد.
البته گفتنی است، از نکات منفی این پروژه می توان به خروجی آن اشاره کرد که چون نحوه قرارگیری پنل ها مطابق با وضعیت موجود سوله طراحی شده است، خروجی به میزان 1درصد از میزان نرمال کمتر می باشد.
نهایتا با در نظر گرفتن تمامی موارد ذکر شده، اجرای نیروگاه برروی سوله ی این شرکت کاملا منطقی و اقتصادی است.
این پروژه سال اول 35000 کیلووات ساعت برق تولید می کند و با در نظر گرفتن افت ناچیز سالیانه پنل ها در طول مدت 20 سال تولید نیروگاه به 647000 کیلووات ساعت خواهد رسید. در طول 20 سال این نیروگاه سبب کاهش تولید 420 تن گازهای گلخانه ای می شود و در مقایسه با نیروگاه هایی که با استفاده از گاز طبیعی تولید برق می کنند از هدر رفت 64.000 متر مکعب گاز طبیعی جلوگیری می کند. در مقایسه با نیروگاه های گازی نیز کاهش مصرف آب به میزان 2.448.000 عدد (بطری آب معدنی 300 سی سی) را به دنبال دارد. بهتر است بدانید که برای جلوگیری از تولید این میزان گاز گلخانه ای می بایست در حدود 1600 اصله درخت کاشته شود و نکته قابل تامل اینکه این میزان آلایندگی را می توان با 13دور حرکتِ یک اتومبیل سراسر ایران مقایسه کرد.

هدف از اجرای پروژه

سالها است باتوجه به محدودیت منابع تجدیدناپذیر و آگاهی از قدرت و قابلیت های چشمگیر و بی انتهای انرژی خورشیدی اقبال جهانی نسبت به استفاده از آن افزایش پیدا کرده است و بدون شک در آینده نزدیک، این گوی آتشین و قدرتمند جهان را دگرگون خواهد کرد. دادمان یزد با بهره گیری از استانداردهای روزِ جهانی و ملی، فناوری های دوستدار محیط زیست، کاهش هزینه ها در کنارِ بازدهی و اعتماد بیشتر، به این صنعت به حوزه نیروگاه های خورشیدی ورود پیدا کرد و با بالاترین کیفیت، خدماتی مانند طراحی، مشاوره، تامین تجهیزات، نصب و بهره برداری، تعمیر و نگهداری و خدمات پس از فروش را ارائه می دهد. هدف ما این است که با تمام توان فنی و بهره گیری از دانش روز و تجربه علمی و عملی خود، برای توسعه راه حل های بهره برداری و ذخیره سازی انرژی خورشیدی برنامه ریزی و اقدام کنیم. تجربه علمی و عملی و وجود متخصصین مجرب باعث شده دادمان یزد با اطمینان خاطر متعهد به ارائه باکیفیت ترین تجهیزات، نصب مطمئن نیروگاه خورشیدی، اتمام پروژه طبق زمان درج شده در قرارداد، پایش میزان برقِ تولیدی نیروگاه به صورت روزانه و نظارت دقیق و مستمر و ارائه خدمات مورد نیاز در کوتاه ترین زمان ممکن شود. کلیه خدمات و نظارت ها توسط مجرب ترین متخصصان، مطابق با استانداردهای روز دنیا و براساس قرارداد صورت می گیرد.

درباره عمده فروشی و بازرگانی یزد پخش

dadhotelعمده فروشی و بازرگانی یزد پخش درسال 1380 هجری خورشیدی با هدف فروش عمده موادغذایی و بهداشتی جهت به حداقل رساندن واسطه ها در این حوزه و همچنین سهولت توزیع این اقلام در سراسر استان یزد، فعالیت خود را آغاز کرد و در سال 1395 با ثبت نام تجاری به نام شرکت بازرگانی یزد پخش در اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات، فعالیت های این سازمان به طور رسمی از حقیقی به شخصیت حقوقی پیگیری شد و حوزه های کاری آن گسترش یافت.
در حال حاضر این شرکت با به کارگیری قریب به 35 نفر پرسنل کاری و اخذ نمایندگی های مختلف و توزیع آن ها درسراسر استان یزد به عنوان شرکتی کارآفرین شناخته شده است.
قابل ذکر است، مدیریت این شرکت براساس تصمیمی برآن شد تا جهت تامین انرژی مصرفی سازمان و حتی مازاد برآن که خود نوعی درآمدزایی است، با همکاری شرکت پیمانکاری دادمان یزد، پنل های خورشیدی را جهت تامین انرژی برق در راستای گسترش استفاده از انرژی های تجدید ناپذیر (انرژی های سبز) نصب نماید. در حال حاضر دفتر مرکزی این شرکت در استان یزد، شهر شاهدیه، نصرت آباد، انتهای بلوار کشاورز، خیابان بهاران واقع شده است.

اطلاعات تماس

آدرس : یزد – شهر شاهدیه – نصرت آباد – انتهای بلوار کشاورز – خیابان بهاران
تلفن : ۳۵۲۱۹۸۶۳-۰۳۵
اینستاگرام : yazd_pakhsh_torab